Published On: 5 Janar, 2016

Argjentina shpall njëmbëdhjetëshin më të mirë të të gjitha kohërave

Federata Argjentinase e Futbollit ka zgjedhur formacionin më të mirë në historinë e kombëtares së saj.

Ky njëmbëdhjetësh është i stilit 4-2-3-1 dhe sulmuesi i vetëm është Gabriel Batistuta dhe ai është i ndihmuar nga treshja fantastike Lionel Messi, Diego Mardaona dhe Mario Kempes.

Pika më e fortë e këtij formacioni është faza e sulmuese, e cila është dukshëm më e mirë se mbrojta.

Formacioni: Fillol; Zanetti, Perfumo, Passarella, Tarantini; Brindisi, Redondo; Messi, Maradona, Kempes; Batistuta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...