Published On: 11 Gusht, 2016

Argjentina eliminohet nga Lojërat Olimpike

Argjentina eliminohet nga Lojërat Olimpike, pas barazimit 1:1 me Hondurasin

Kombëtarja e Argjentinës është eliminuar nga Lojërat Olimpike, pasi ka barazuar 1:1 me Hondurasin në Grupin D.

Argjentina pas tre ndeshjeve kanë siguruar katër pikë, që nuk kanë qenë të mjaftueshme për të kaluar në çerekfinale të Lojërave Olimpike.

Nga Grupi D u kualifikuan Portugalia me 7 pikë dhe Hondurasi me 4, aq sa kishte edhe Portugalia, por me goldallim më të dobët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...