Published On: 5 Janar, 2016

Arestohet vrasësi i dyshuar i Leart Ademit

Paraburgim 30-ditor mori shkupjani A.A. i dyshuar për vrasjen e 19-vjeçarit Leart Ademi, i cili pardje ndërroi jetë pasi që atë ditë u plagos me thikë në zemër.

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1 – Shkup dje mbrëma është sjellë personi A.A. i dyshuar për veprën “lëndim i rëndë trupor” me pasoje vdekjeje, me propozim nga Prokuroria Themelore Publike për përcaktim të masës paraburgim.

Gjykatësi i procedurës paraprake pas shqyrtimit dhe vlerësimit të fakteve dhe dëshmive të dorëzuara në propozimin e Prokurorisë, mori vendim që ta pranojë propozimin dhe përcaktoi masë 30 ditë paraburgim, informojnë nga Gjykata Penale e Shkupit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...