Published On: 15 Qershor, 2016

Arbëreshët nga Italia i shkojnë në mbështetje kombëtares (Video)

Shqiptarët që jetojnë në Itali apo siç njihen arbëreshët nuk e kanë harruar kombëtaren e tyre.

Ata po gjenden masovikisht në Marseille, qytetin bregdetar francez aty ku sonte do të përballet Shqipëria me Francën.

Dhe reporteri i Telegrafit ka takuar një grup tifozësh nga Venediku, të cilët kanë arritur në grup 10 personash për të përkrahur kombëtaren shqiptare.

Ata thonë se janë nga Shkodra, por për detaje tjera të intervistës ekskluzive, shikoni videon më poshtë:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...