Published On: 28 Maj, 2017

Arben Gashi nga vendlindja e Rugovës, bën thirrje për bashkim për fitoren e LDK-së

  • Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit, Arben Gashi, ka qëndruar sot në Cercë të Istogut, vendlindje e Ibrahim Rugovës.

Së bashku me bashkëpartiakët Halim Muçolli, Teuta Rugova, Vjosa Osmani, e Anton Quni, Gashi është takuar me përkrahës të LDK-së në Cercë.

Ata janë shoqëruar edhe nga i biri i Ibrahim Rugovës, Ukë Rugova.

Gashi e ka quajtur Cercën, vendlinjen e ish-kreut të LDK-së dhe ish-presidentit të Kosovës, “vend të bashkimit, të urtësisë dhe të fitores”.

Para qytetarëve dhe simpatizantëve të LDK’s në Cercë, Gashi ka bërë thirrje për bashkimin e forcave brenda dhe jashtë partisë, që LDK të dalë fituese në garen zgjedhore të 11 qershorit.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...