Published On: 29 Janar, 2016

Apple drejt zgjidhjes së problemit për mbushjen e baterisë

Gjiganti i teknologjisë Apple raportohet se është duke punuar me partnerët e saj në Amerikë dhe Azi për zhvillimin e një teknologjie të re për mbushjen e pajisjeve të saj me WiFi (pa kabllo).

Bloomberg raporton se projekti pritet të finalizohet në vitin e ardhshëm, transmeton Koha.net.

Apple është duke eksploruar mundësinë e zhvillimit të kësaj teknologjie për iPhone dhe iPad, që këto pajisje të mbushen pa kabllo. Apple me anë të kësaj teknologjie kërkon të kapërcejë problemin e humbjes së shpejt të baterisë me rritjen e distancës së përdorimit të telefonit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...