Published On: 10 Shkurt, 2016

Apeli në prill vendos për rastin “Drenica”

Gashi, përmes rrjetit sociale “facebook”, ka paralajmëruar se vendimi i Apelit për këtë rast pritAvokati Tomë Gashi thotë se vendimi për heqjen e aktakuzës ndaj biznesmenit Rustem Rukolli nga procesi gjyqësor me gazetarin Milaim Zeka i hapë rrugë Gjykatës së Apelit që ta rrëzojë vendimin e Gjykatës Themelorë në veri të Mitrovicës e cila i dënoi me burgim për krime lufte Sylejman Selimin dhe Sami Lushtakun në rastrin e njohur si “Drenica”.et të jepet gjatë muajit Prill.

65 vjet burgim gjithsej janë dënuar të akuzuarit në procesin gjyqësor “Drenica 1 dhe 2”.

Në mesin e të dënuarve janë ish-komandanti i përgjithshëm i UÇK-së Sylejman Selimi dhe ai për zonën e Drenicës, Sami Lushtaku.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...