Published On: 14 Janar, 2016

Apel i Komandant Malishevës: Ne nuk jemi terroristë, mos na leni të vuajmë burgjeve të Maqedonisë!

I burgorusi nga Kosova, Muhamet Krasniqi – Komandant Malisheva i cili po mbahet ne burgun e Prilepit, permes nje letre publike te cilen e ka siguruar Bota press, apelon te shteti shqiptar dhe shteti i Kosoves ”’ që mos  ta lejojnë këtë shtet të na akuzojnë për terrorizëm ,sepse ne nuk jemi të tillë. Ne kemi qenë e jemi vetëm Clirimtarë. U bëj thirrje që t’i çmoni vlerat tona sepse jemi vlerë kombëtare.

Vëllëzër dhe motra ,ne u torturuam për më shumë se tridhjetë orëve  neve na i thyen brinjët ,dikujt ia thyen nofullat ,dikujt krahët  .Asnjë nga ne nuk I ka shpëtuar torturës , prandaj e meritojmë përkrahjen e popullit.

Kjo është e vërteta e luftës në Kumanovë! Rroftë populli shqiptar!. (INA)

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Lulzim thotë:

    Kush u çoj juve të bëni luft të pa organizuar me pak ushtar 20 vet ju ato ushtri polici shkarruan shpi familje va shtin frigën fëmijve për lojat e juaja apo të ja shtrini frigën Shqiptarve mos bëjn mo kryengritje plani 2 cila parti Sllave u pagujti Zaev .. turpë nuk keni humbët trimri tuaj veten tuaj plus Ushtris Çlirimtare ja humbët vlerat ..ske përkrahje më vjen keq për ato komandanta çë ju i trathtuat vetë në grup ….

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...