Published On: 12 Prill, 2016

Anulohet konkursi për drejtor dhe zëvendësdrejtorë të AKP-së

Konkursi për drejtor dhe dy zëvendësdrejtorë të Agjencisë Kosovare të Privatizimit është anuluar.

Kërkesa për anulim të konkursit është votuar në Bordin e AKP-së.

 Kjo është bërë nga komisioni i përbërë prej tre anëtarësh dhe i drejtuar nga kryetari i Bordit, Petrit Gashi.

Mbledhja e Bordit të AKP-së që është mbajtur më 31 mars kishte vazhduar të enjten, më datën 7 prill. Vazhdimi i mbledhjes ishte rezultat i mospajtimeve të brendshme për konkursin. Konsensusi nuk ishte arritur as javën e kaluar, duke bërë që konkursi të anulohej, shkruan sot Koha Ditore.

Këto të dhëna gazeta i ka siguruar nga burimet brenda AKP-së, pasi zyrtarisht ky institucion nuk ka dhënë asnjë informatë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...