Published On: 14 Tetor, 2016

Anulohen qindra fluturime në botë pas rënies së sistemeve kompjuterike

Frika e një fushate të sulmeve kibernetike mbi kompanitë ajrore janë rritur duke bërë që kompanitë kryesore ajrore të anulojnë fluturimet në mbarë botën, transmeton Klan Kosova.

Një zëdhënës i United Airlines tha për The Independent: “Ne jemi të vetëdijshëm se sistemet tona po rezultojnë me vonesa të fluturimeve. Ne jemi duke punuar për të zgjidhur çështjen dhe pët t’i dërguar klientët në destinacioet e tyre sa më shpejt që të jetë e mundur”.

United Airlines është kompania ajrore ndër të tretat më e madhja në botë.

Fluturimi i parë nga Britania e Madhe ka qenë i parashikuar për në ora 7:30 për në Ëashington, por pasagjerët thanë se avioni ishte një orë me vonesë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...