Published On: 6 Prill, 2016

Anketa e gazetës shqiptari.eu: Kush duhet ta udhëheq LDK-në, Isa Mustafa apo dikush tjetër?

Gazeta shqiptari.eu, e ka hapur anketën e parë, e cila mëton të dijë vlerësimet e opinionit për udhëheqjen e LDK-së, nëse duhet të ketë LDK-ja një lider të ri apo duhet të ec edhe më tej me të njëjtin lider.
Kjo anketë ka përfshirë disa prej individëve që kanë shprehur ambicie edhe më parë për udhëheqjen e LDK-së apo nëse ka një tendencë nga opinioni për të gjetur një personalitet të ri, që mund ti prijë kësaj partie.
Anketa do të mbetet e hapur dhjetë ditë nga sot, dhe se rezultatet do të jepen në me kohë, po ashtu ju mund ti shihnë në momentin që ju do votoni.
Shpresojmë që votuesit ta shprehin bindjen e tyre të lirë, pa tendencën për të krijuar rezultate jo reale në këtë anketë.
Anketa përfshin kandidatë të njohur përveç kryetarit aktual të LDK-së, akad.Isa Mustafa, ish presidentin Dr.Fatmir Sjediu, ish rektorin Dr.Ramadan Zejnullahu dhe figura të reja politike ambicioze si mr.Vjosa Osmani, Naser Rugova apo akad.Jeton Kelmendi (anëtar i akademisë europiane), dhe të tjerë.

Anketa gjendet në pjesën e poshtme në anën e djathtë të portalit, në ballinë kur e hapni faqen nga kompjuteri ose tableti.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/del-emri-i-rames-ne-panama-pas-pak-ditesh-kryeministri-do-te-jape-doreheqjen/

http://www.shqiptari.eu/skandalet-tronditese-a-i-kane-fshehur-hashim-thaci-dhe-prijes-opozitare-milionat-e-tyre-ne-panama/

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  As Kosoves dhe as LDK kurre si kane munguar njerezit e afte ne perudha te ndryshme kohore dhe etapa te ndryshme.Kur ka patur vullnet pokutij qe vertet te zgjedhet nji problem , ai problem eshte zgjidhur. Eshte nji plejade e gjere e njerzeve dhe eksperteve qe ka Kosova dhe LDK. Nese respektohet institucioni i konkurences ateher besoje se z. Anton Quni do ti kishte mundur te gjithe konkurentet e tije por , as znj. Donuka Gervalla nuke do te ishte pa konkurence
  Ka edhe shume te tjere.Mbi te gjitha , fillimisht duhet ndryshuar statuti i LDK ku duhet te shkruhet se asnji kandidat i zgjedhur nuke guxon te jete me i vjeter se 45-50 vj, nuke duhet te zgjedhet jo me shume se nji mandat dhe nese nuke tregob rezulltate, te dorehiqet menjiher dhe te jepe pergjegjesi penale

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Isuf Gashi thotë:

  Donika Gervalla sepse na Duhet Vetem Kultur Evropjane e Jo arabe

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. aLbanI thotë:

  Vjosa Osmani duhet urgjentisht me e marre udheheqjen e LDK ne dore,se perndryshe me isen ne krye te LDK,kjo parti as 12% te votave nuk ka me i marre.
  Vjosa urgjentisht pastroni partin prej ises e njerezve rreth tij,urgjentisht pastrone,se ka njerez te mir,ne LDK,por kta spo e lejojn.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 4. hajri ajazaj thotë:

  Donika gervalla per shum arsye
  Me e rendesishmja ka kultur europiane te politikberjes te tjera vlera besoj nuk ka nevoj me i pershkru dien boterisht

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 5. morina thotë:

  per krytar te ldk ska person me te nevojshem se vjosa osmani gjenerat e re i duhet kosoves

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 6. besi thotë:

  Prej te gjithe figurave te permendura per kryetar te Ldk Anton Quni eshte njeri prej figurave me emblamatike i cili do ti kishte perfaqesuar lidershipin ne ldk si eshte me se miri.Poashtu si politikan ka treguar nje vendesmeri te pashoqe per ti zgjidh problemet e grumbulluara me vite ne Ldk.Une mendoj se asnjeri prej kandidateve te listuar nga shqiptari eu nuk i permbush keto kritere si Antoni.Vjosa,isa,jetoni,luta,valon murtezaj etj.Ldk mund ta nxjerre nga kriza vetem Anton Quni.Nese doni agonine e ldk votoni Isa Mustafen ,Valon Murtezaj qe nje kohe ishte me Pdk pastaj Luta etj

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...