Published On: 16 Qershor, 2016

Anglia mundi Uellsin në sekondat e fundit (Video)

Anglia ka marrë tri pikë përball Uellsit duke shënuar golin e fitores në minutën e fundit të ndeshjes, sfidë kjo që përfundoi 2:1

Të parët në epërsi kaluan Uellsi. Gareth Bale shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë nga mëse 35 metra, për rezultatin e pjesës së parë 1:0.

Në pjesën e dytë, Hodgson hodhi në fushë dy sulmues, Vardy dhe Sturridge, që zëvendësuan Kane dhe Sterlingun. Kjo doli të jetë e suksesshme pasi dy lojtarët në fjalë shënuan dy golat e Anglisë, duke ia dhuruar tri pikët skuadrës së tyre.

Jamie Vardy shënoi për 1:1 në minutën 56’të të ndeshjes, duke i dhënë shpresa ‘Tre Luanëve’ për të marrë tre pikë nga ky takim. Derisa krejt në fund Sturridge befasoi Uellsin duke shënuar golin e fitores në minutën e fundit.

Pas kësaj fitoreje, Anglia ka katër pikë dhe renditet e para në Grupin B, që ndiqet nga Uellsi e Sllovakia me nga 3 pikë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...