Published On: 16 Mars, 2016

Angelina Jolie viziton refugjatët në Greqi (Video)

  • Ambasadorja e vullnetit të mirë e Kombeve të Bashkuara, aktorja Angelina Jolie, e ka vizituar dje ishullin Lesbos, i cili është stacioni i parë i refugjatëve në truallin evropian.

Sot u përhap lajmi se ajo do t’i vizitojë edhe refugjatët në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë, por UNHCR-ja tash për tash as e ka konfirmuar as e ka demantuar informacionin.

Jolie gjatë takimit me refugjatët porositi se realiteti i tyre nuk mund të përmirësohet me zgjidhje parciale dhe me përgjigje ndaj disa krizave, e ndaj disa të tjerave jo, duke ndihmuar vetëm disa refugjatë, e jo disa të tjerë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...