Published On: 1 Mars, 2016
Bota |

Angela Markel: Do hap dyert për refugjatët (Foto)

  • Kancelarja gjermane Markel ka dërguar një paralajmërim për Evropianët se nuk ka zgjidhje tjetër për këtë fenomen.

Markel tha se ishte përballur me kritika të shumta nga partia e saj dhe përgjigja e saj nuk është vetëm mbyllja e kufijve evropianë, transmeton lajmi.net.

“Nuk kam as një fije shprese që mund të arrij të zgjidh problemin e emigrantëve vetëm me anë të mbylljes së kufijve”, “Nuk kam një plan B”, tha Markel.

Ajo tha se kriza e migrimit ka qenë një rrugë shumë e vështirë dhe se reputacioni i vendit ka filluar të rritet shumë duke lejuar hyrjen e emigrantëve në Gjermani.

Të paktën 1.1 milion emigrantë kishin hyrë vitin e kaluar në Gjermani ndërsa më shumë se 300.000 të tjerë janë azil.

Markel shtoi se: “Kjo ka qenë faza më e rëndëshishme e historisë sonë. Çfarë është e drejtë për Gjermaninë sot? Mendoj se më e rëndësishmja është të mbajmë raporte të mira me Evropën, duam të tregojmë humanitet.”

Ajo ka refuzuar që të mbyll dyert për refugjatët pavarësisht thirrjeve të partisë së saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...