Published On: 25 Korrik, 2016

Anëtarët shqiptarë të ISIS’it po komunikojnë me një aplikacion në pronësi ruse

Pas mbylljes për të dytën herë të faqes ‘khilafeti’- blogut zyrtarë të Shtetit Islamik të Shamit dhe Irakut (ISIS) në gjuhën shqipe, pjesëtarët shqiptarë të ISIS’it po marrin informacione nga nëj aplikacion në pronësi ruse, raporton Express

Kështu,  shqiptarët e ISIS’it kanë hapur një llogari në “Telegram”, llogari që kryesisht, edhe pse ndërrohet shpesh, sillet rreth emrit “Nashir Shqip”.

“Telegram” ngjan shumë me aplikacionet ekzistuese të komunikimit, si ‘Viber’ dhe ‘Ëatchup”, vetëm së xhihadistët besojnë që ai nuk mund të përgjohet pasi që është në pronësi ruse, dhe haptazi mbështet nga sipërmarrësi rus, Pavel Durov.Kohë me pare Expre raportoi se pas mbylljes së blogut të ISIS në shqip, ata kishin gjetur një hile në in

ternet për ta hapur sërish atë. Por edhe  llogaria dytë është mbyllur.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...