Published On: 1 Prill, 2016

Andrea Stefani: Kurvari nuk mund ta udhëheq shtetin

Në emisionin OPINION në Tv Klan, është zhvilluar një debat i nxehtë ku temë diskutimi kanë qenë zhvillimet e fundit në Maqedoni, me theks të veçantë bisedat e publikuara mes funksionarëve të BDI-së.

Analisti dhe shkrimtari i njohur, Andrea Stefani, ka qenë i prerë në qëndrimin e tij duke thënë se “veprimet e pamoralshme të politikanëve dhe përfaqësuesve të popullit patjetër duhet ndëshkuar”.

“Një politikan kurvar nuk mund të udhëheqë vendin. Njerëzit që udhëheqin shqiptarët duhet të jenë të moralshëm, sepse përndryshe shërbimi sekret serb apo të tjerë përmes përgjimeve apo veprimeve të ngjashme i kapin dhe i shantazhojnë siç edhe po ndodh aktualisht. Morali duhet të jetë shtylla e udhëheqësve të vendit”ka deklaruar Andrea Stefani.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. asha thotë:

    Eshte e vertete kjo,kta njerez ne quan ketu ku jemi.E pa falshme,e pa moralshme kjo,nji here t’vjen vera ka dera dhe cfare beme ne,kujt i shkon pershtati kjo?shqiptaret nuk dine te bejne shtet,kta e kane thene hapur SERBET,dhe kjo po ndodhe.Me besoni nuk ma ka marre mendja qe shqiptaret jone te ketij niveli,edhe pse kome pase dilema.Nji populle i vuajtur andej e ketej kufiri dhe kta mos ti qesin gishtin kokes…e turpshme e pamoralshme dhe e pafalshme kjo.Turpi i mbuloft PUSHTETARET TANE TUUURPPP

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...