Published On: 25 Qershor, 2016

Ancelotti: Ronaldo dhe Messi kanë nevojë për njëri-tjetrin

  • Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka thënë se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë nevojë për njëri-tjetrin.

Ronaldo dhe Messi janë cilësuar si dy lojtarët më të mirë në botë për pjesën më të madhe të kësaj dekade, duke fituar topin e artë mes vete.

“Gjithmonë me pyesin për Lionel Messin, dhe për atë se si Ronaldo e cilëson Messin,” tha Ancelotti, i cili do të marrë detyrën e trajnerit të Bayern Munich nga ky sezon, transmeton Gazeta Express.

“E vërteta është se gjatë kohës sime në Madrid, ne nuk i kemi kaluar të gjitha ditët duke folur për Messin,” shpjegoi ai.

“Por, Ronaldo e respekton Messin; e respekton shumë. Mendoj se në një mënyrë, ata dy kanë nevojë për njëri-tjetrin. Secili e shtynë tjetrin për të arritur majën, për të thyer rekorde të reja të shënimit të golave,” përfundoi Anchelotti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...