Published On: 13 Shkurt, 2016

Ancelotti dëshiron dy yje të Realit te Bayerni

  • Carlo Ancelotti është i vendosur që të sjellë dyshen Karim Benzema dhe James Rodriguez te Bayern Munichu gjatë verës.

Ancelotti i lirua nga detyrat e tij në Bernabeu verën e kaluar pasi nuk fitoi asgjë me Realin, kurse nga sezoni i ardhshëm ai do të jetë në krye të Bayernit.

Sipas gazetës “Sport”, strategu italian ia ka bërë me dije bordit të klubit gjerman se dëshiron Benzeman dhe Jamesin nga Real Madridi.

Çdo marrëveshje me Benzeman do të paralajmëronte largimin e Robert Lewandowskit, i cili është lidhur me një kalim te “Mbretërit” spanjoll.

Jamesi është përballur me kritika të shumta shkaku i formës së tij të dobët këtë sezon dhe do të largohet nga formacioni me rikthimin e Gareth Bale nga lëndimi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...