Published On: 13 Mars, 2016

Anashkaloi sulmin ndaj Presidencës por dënoi sulmin terrorist në Ankara

Presidenti i zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar popullin turk për sulmet terroriste që ndodhën para pak orëve në Ankara.
Ai përmes rrjetit social Facebook ka thënë se këto sulme tregojnë se rreziku i terrorizmi është global dhe në këtë betejë Kosova është pranë aleatëve.

“Edhe një sulm me bombë në Ankara, duke goditur popullin dhe shtetin mik turk. Ngushëllimet e sinqerta për familjarët e viktimave. Sulmet e kësaj mbrëmje në Turqi, por edhe në Bregun e Fildishtë, tregojnë se rreziku i terrorizmit është global dhe në këtë betejë edhe Kosova është pranë aleatëve tonë. HTH”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...