Published On: 4 Qershor, 2016

Analizë e re mbi marrëveshjen për Demarkacionin (Video)

Vazhdon debate pro dhe kundër marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi. Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës thonë se kjo marrëveshje nuk ka shkelje kushtetuese dhe për të nuk do të ketë më rinegocim.

Ndërsa, partitë opozitare vazhdojnë ta kundërshtojnë fuqishëm këtë marrëveshje duke thënë se me anë të saj po i falet tokë Malit të Zi.

 Por një hulumtim i fundit i profesorit të gjeografisë, Tomor Çela, del se demarkacioni me Malin e Zi nuk ka shkelje kushtetuese.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Beni thotë:

    Krejt Lop qenke!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...