Published On: 31 Maj, 2017

Analistët: Presidenti Thaçi po bën fushatë

  • Presidenti Hashim Thaçi, në prag të fushatës politike për zgjedhjet e 11 qershorit, ka takuar mësimdhënës të komunave të ndryshme dhe ka bërë thirrje për dalje masive në këto zgjedhje, raporton KTV .

Këto takime dhe mesazhet e presidentit Thaçi po shihen kryekëput si fushatë politike. Sipas analistëve politikë, me këto veprime, Thaçi po kalon kompetencat e tij. Petrit Zogaj, nga Lëvizja ‘FOL’, ka thënë se kreu i shtetit, gjatë fushatës zgjedhore, duhet ta frenojë veten dhe të ndalë takimet.

Kurse, analisti Imer Mushkolaj ka thënë se me takimet e tij me mësimdhënës, presidenti Thaçi po i bën argat ish-partisë së tij dhe se me këtë veprim, Thaçi po e shkel Kushtetutën.

Ndërkaq, nga Zyra e Presidentit nuk kanë kthyer përgjigje se pse po ndodhin këto takime dhe pse nuk ka ftesë për media për të përcjellë këto aktivitete.

Takime të tilla me mësimdhënës, për presidentin Thaçi, janë bërë tradicionale, pasi edhe gjatë fushatës për kryetar komune të Drenasit, vitin e kaluar, ai bashkë me ministrin në largim, Arsim Bajrami, kishte takuar 700 mësimdhënës.

 

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...