Published On: 18 Gusht, 2016

AMERIKË fali tuxharët e tokave me planca e zorrë shqiptarësh!

Çun Lajçi
Z. Bajden. Ti erdhe i bekuem dhe na bekove Neve që injorohemi nga Isa, Hashimi e Kadria të cilëve ua shtrengove duarët, si dikur të shejtit Ibrahim. A e meritojnë lavdin a turpin, nuk e di, Ju e dini ma mirë, Ne vetem mund të supozojmë. T’ju them se ky Tresh jan ata BUDALLËT që i luejten gurët nga Çakorri e Kulla, e tash krejt Populli përpiqet t’i kthej aty ku ishin, prap me vjen rand, e s’dua ta ofendoj shpetimtarin tim Amerikën e Juve, sepse Ju nuk ua shtrengoni duarët të çmendurve, apo jo z. Bajden? Z. Bajden T’ju them se ky asht treshi që e shet Atdheun, prapë nuk muj me poshtnue Ameriken, sepse as Ju as Atdheu Yt i bekuem nuk do t’pranonte të bisedonte në nji tryezë me kriminel. T’iu them se asht treshi i krimit s’kam adut, sepse Ne që e mbrojmë tokën që këta e shesin – akoma jemi gjallë edhe pse shigjetat kah Ne i kan drejtue. Këta i përkulen vrasesit jo shpetimtarit. E keni pa President Hashimin se ku përulet e ku zbraz dolli? Por z. Bajden, shpresoj se nuk do të ofendoheni nëse ju them se Ju erdhet e folet me TUXHARËT e tokave mbushun planca e zorrë ( por jo t’shtazëve, por me zorrë shqiptarësh mbetun kufinit) Z.Bajden Erdhe e shkove, fole çka fole e Treshi prap e foli t’vetën: “demarkacioni ( shitja e tokave ) asht e ligjshme” sepse kështu na tha Amerika. (Rrejten Ju e Neve ) Fali Zot Tuxharët e tokave me planca e zorrë – Shqiptarësh.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...