Published On: 2 Shkurt, 2016

Amerikanët krenohen me transferimin e Shkëlzen Gashit

Colorado Rapids me krenari i ka njoftuar tifozët e saj për transferimin në radhët e veta të sulmuesit më të mirë të kampionatit zviceran, Baselit, raporton Zëri.

Klubi amerikan përmes uebfaqes së  vet i ka njoftuar tifozët me gjithë karrierën e Gashit, duke potencuar se sulmuesi i ri i saj është pjesë e ekipit kombëtar shqiptar, me të cilin e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian “Franca 2016”.

“Shkëlzen Gashi ishte objektivi ynë kryesor”, ka deklaruar Paul Bravo, drejtori i Colorado Rapids. “Ai ka qenë një prodhues i golave për ekipin e tij si në kampionatin e brendshëm, ashtu edhe në garat evropiane. Po ashtu ishte pjesë e ekipit të tij kombëtar në kualifikimet e “Euro 2016”. Andaj, ne jemi të kënaqur me transferimin e tij dhe na mbetet të shikojmë përpara, pra ta shohim atë në kampionatin tonë me ekipin tonë”, ka theksuar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...