Published On: 12 Shkurt, 2016

Amerika kundër Kinës (Foto)

  • Në vitet e fundit lojtarë të shkëlqyer nga Evropa kishin vendosur që karrierën ta vazhdonin në Amerikë. Por në vitin e fundit Kina është vendi që po i josh yjet.

Me transferime marramendëse prej 50 milionë eurosh si kalimi i Alex Teixeiras nga Shakhtar Doneks te Jiangsu Suning, Kina ka filluar ta trondit botën e futbollit.

Por nuk ishte vetëm ky yll që la Evropën për Azinë. Jackson Martinez, Ramires, Demba Ba, Gervinho, e Fredy Guarin tashmë do të luajnë në Kinë, transmeton Telegrafi.

Edhe Amerika nuk do të mbeste keq nëse yjet e tyre do të luanin në një skuadër.

Me lojtarë të mëdhenj si Leita Kaka (ish –fitues i ‘Topit të Artë’), Steven Gerrard, Frank Lampard, Andrea Pirlo e David Villa, ‘amerikanët’ do të ishin të frikshëm.

Mediat angleze e kanë parashikuar edhe një ndeshje në mes të këtyre dy skuadrave, dhe sipas tyre fitues do të dilnin skuadra e MLS, ndërsa lojtarë i ndeshjes Sebastian Giovinco.

Futbolli i vlefshëm nuk zhvillohet vetëm në Evropë më, apo jo?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...