Published On: 1 Tetor, 2016

Ambientalisti: Ushtarët rusë në Shqipëri në pritje të armëve kimike nga Siria (Foto)

Është bërë viral denoncimi i bërë nga i riu ambientalist Besmir Agalliu. Sipas tij forcat ruse që ndodhen këto ditë në vendin tonë kanë një qëllim që mbahet sekret. Sipas tij ato po marrin pjesë në çmontimin e armëve kimike nga Siria.

“Trupa ushtarake RUSE sot kanë zbarkuar në Tiranë (si asnjë herë më parë nuk është dhënë arsye) së bashku me trupat Amerikanë & Angleze janë bashkuar. Kjo gjë me jep të drejtë Informacionit që ARMËT KIMIKE SIRIANE kanë zbarkuar dhe po mbahen në FSHEHTËSI TOP SEKRET. RUSIA, USA & ANGLEZËT kishin një marrëveshje që çaktivizimi i ARMËVE KIMIKE SIRIANE të bëhej në një SHTET ASNJANËS, ku të ishin prezent vetë këto forca që do e mbikëqyrnin operacionin e SHKATËRRIMIT TË ARMËVE KIMIKE SIRIANE. Info që këto ARMË KIMIKE po bëhen në një zonë midis Krujës e Durrësit në një BAZË USHTARAKE e cila plotëson standardet minimale për kryerjen e këtij operacioni. Nëse njihni ndonjë bazë USHTARAKE, ju lutem më njoftoni. Kamionët me Armët Kimike do vijnë nga Porti i Durrësit. Fotot janë bërë pak ditë më parë në Durrës. Ti gëzojmë Armët Kimike” – shkruan Agalliu.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Shqiperia “bahqe me lule “i thonin ne kihen e Enverit.Tani po shifet se “lulet ” na paskan qene rrenjet e kanabisit sepse , edhe ateher kjo bime qenka kultivue me shume sukses dhe perandori Enver ua kishte shpernda organizatave marksisto-leniniste te botes te cilat kushin egzistuar duke kontrabanduar kanabis dhe hashash.
    Dhe aty ku jane ruset , aty eshte edhe hashashi por , tashe me jo tinezish por haptas , ne pik te dites dhe pa asnji frige nga social-imperialistet e dikurshem, autoritetet e shtetit sheqipetar kontrabandon kanabis , olehra , materje te rezikshme kimike dhe cfardo ..bile u pa per 25 vite se eksponentet shqiptar edhe bythe japin per para

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...