Published On: 5 Mars, 2016

Ambasadorja Shala: Baca Adem, të përkulem përjetësisht!

Nderime, përkujtime dhe përulje për familjen Jashari dhe gjithë atyre që luftuan për lirinë tonë, gjatë ditës së sotme ka shprehur  edhe Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën në IHRC Elvana Shala, transmeton Gazeta Blic.

Shala përmes një postimi në rrjetin social facebook, e ka quajtur muajn mars si muaj të lavdisë. Ajo po ashtu, në postimin e saj thotë se kujtimi për ata që na e sollën lirinë tone, do të jetë i përjetshëm. Ambasadorja me këtë rast ka postuar edhe një fototografi,  ku shihet duke bërë homazhe në Prekaz, e shoqëruar nga kryetari botëror i IHRC.

Fotografisë së publikuar,  Shala ia shton edhe këtë mbishkrim: “Marsi, muaji i lavdisë… I përjetshem kujtimi për ata që na e sollën lirinë. Nderim të perjetshëm familjes legjendare të Adem Jasharit. Baca Adem, të përkulem përjetësisht”./GazetaBlic/.elvana

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...