Published On: 26 Shtator, 2016
Bota |

Ambasadorja e SHBA në OKB: Rusia po kryen ‘barbari’ në Aleppo

Ambasadorja e SHBA­ve në OKB ka akuzuar Rusinë për “barbarizëm” me bombardimet në qytetin sirian të Aleppo­s.

Në një takim emergjent në Këshillin e Sigurisë në OKB, Samantha Poëer tha se Rusia ka thënë gënjeshtra në këtë mbledhje mbi ato që po kryen në siri.

Ajo tha se Rusia dhe regjimi i Sirisë po shkatërrojnë atë që ka mbetur në qytetin ikonë të Lindjes së Mesme.

Ambasadori i Rusisë, Vitaly Churkin nga ana e saj tha se po përpiqet që të largojë terroristët nga Aleppo dhe mund të ketë dëmtuar disa qytetarë.

Qyteti në veri të Sirisë është bërë fushëbeteja e konflikt pesëvjeçar të luftës civine.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...