Published On: 9 Janar, 2016

Ambasadori O Ambasadori O’Connell: Është fatkeqësi që një protestë domethënëse është njollosur nga dhuna

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka reaguar lidhur me dhunën që u shkaktua në protestën e sotme. Ai përmes një postimi në llogarinë e tij “Facebook”  ka thënë se  është fatkeqësi që një protestë domethënëse është njollosur nga dhuna.

Ky është postimi i plotë i Ambasadorit O’Connell:

“Shumë qytetarët kanë protestuar sot për të shprehur pikëpamjen e tyre. Kjo është e drejta themellore e demokracisë. Është fatkeqe që një protest domethënës është njollosur nga dhuna. Dhuna gjithmonë shkakton më shumë probleme sesa zgjidh. Shpresoj që liderët politik do ta denojnë dhunën dhe do të mundohen t’i zhgjidhen mosmarrëveshjet me dialog”./Zëri/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...