Published On: 23 Janar, 2016

Ambasadori norvegjez, VV rrugës së Enver Hoxhës, drejt izolimit

  • Ambasadori norvegjez në Kosovë, Jan Braathu duke komentuar ditë më parë në një status të Bajram Gecajt për Vetëvendosjen, thoshte se ata kanë zgjedhur rrugën e izolimit dhe po e caktojnë veten si mbrojtës të popullit.
  • Bajram Gecaj ka shkruar se Vetëvendosje ka thënë se “ambasadave u është lagur baruti dhe nuk po ju dhezë më në popull”.

Statusi i Gecajt:

Pas kërkesës së para disa ditëve për rishikimin e marrëdhënieve të Republikës së Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britaninë e Madhe, nga Lëvizja Anarkiste e Vetëvendosjes na vijnë zëra shtesë se “ambasadave u është lagur baruti dhe nuk po ju dhezë më në popull”. I rikujtoi këta anarkistë se është mu baruti i shteteve të cilat përfaqësohen nga këto ambasada i cili na ka mundësuar të gëzojmë lirinë dhe pavarësinë të cilën e kemi sot. Këta “bukëpërmbysës” duhet të vetëdijesohen dhe të kuptojnë një herë e përgjithmonë se nuk mund të orientojnë popullin përjetësisht mirënjohës të Republikës së Kosovës kundër aleatëve tonë më të mirë. Nëse jo perëndimin, ata duhet të na bëjnë të ditur se cilin drejtim kanë zgjedhur, sepse dita-ditës po qartësohen qëndrimet e tyre anti-perëndimore.

Brathu komentonte në statusin e tij:

“Ata kanë zgjedhur rrugën e izolimit të Hoxha-izmit sigurisht duke e caktuar veten e tyre si “mbrojtës” të popullit.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. skenderi thotë:

    europa kurva plake dje ,sot prostitute e pasardhesve te saje qe coptoji trojet shqiptare vazhdon te sugjeroje te miren e shqiptareve , athua se shqiptaret nuk i njohin cfare mall i degjeneruar jane ,mos te ishte amerika sot kosova do ishte me keq se ceshte

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...