Published On: 17 Tetor, 2016

Ambasadori Minxhozi i kundërpërgjigjet ministrit Hoxhaj: Edi Rama mbrojti interesin e Kosovës

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi, ka dhënë përgjigje sa i përket deklaratave të ministrit të Jashtëm, Enver Hoxhaj, se kryeministri shqiptare Edi Rama ka folur në emër të Kosovës, duke thënë se ai ka mbrojtur vetëm interesin e Kosovës dhe asgjë më shumë.

Minxhozi, në emisionin Infobox të RTV Dukagjini, ka thënë se këto janë deklarata kalimtare dhe të sportit.

Ai ka thënë se ndeshja Kosovë -Shqipëri do të jetë derbi lokal.

Ambasadori Minxhozi ka thënë se mbetet i befasuar nga reagimi i ministrit Hoxhaj, por që sipas tij duhet ndryshuar kjo qasje, ngase Bashkimi Evropian nuk kërkon debate të tilla, por zhvillim të vendeve.

Sa i përket bashkimit kombëtar Kosovë- Shqipëri, ambasadori Minxhozi ne emisionin Infobox ka thënë se vendet duhet të mbesin siç janë, por duhet angazhim në zhvillimin ekonomik. /RTV Dukagjini-Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...