Published On: 13 Qershor, 2017

Ambasadori i SHBA-së thotë se duhet të merren seriozisht këto çështje për zgjedhjet e 11 qershorit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie ti ka cilësuar zgjedhjet në Kosovë si një hap të rëndësishëm dhe paqësore.

Përmes një statusi në twitter, Delawie duke i komentuar zgjedhjet thotë se raportimet për abuzim elektoral në fushata dhe votime duhet të merren seriozisht, transmeton Indeksonline.

“Zgjedhjet paqësore dhe konkurruese ishin hap i rëndësishëm për Kosovën. Raportimet për abuzim elektoral në fushata dhe votime duhet të merren seriozisht”, ka shkruar Delawie në rrjetin social Twitter.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...