Published On: 16 Qershor, 2016

Ambasadori i parë amerikan letër deputetëve: Votoni Reformën në Drejtësi

Ish-ambasadori i parë i SHBA-së në Shqipëri, William Ryerson, i ka bërë thirrje politikanëve shqiptarë të votojnë Reformën në drejtësi.

Në një letër publike, botuar sot në gazetën “Illyria” të Nju Jorkut nën titullin: “Mesazhi i një miku të vjetër nga Amerika” dhe drejtuar redaktorit të gazetës “Illyria”, Reyrson shkruan:

“Është shumë zhgënjyese të lexosh që partia e opozitës në Parlamentin Shqiptar po tregohet kaq pak elastike.

Shpresoj të paktën se disa nga anëtarët e PD-së në këtë institucion do të gjejnë guximin për të votuar në favor të kësaj reforme, të vojnë në favor të përparimit të vendit dhe të mos mbeten thjesht kukulla të udhëheqjes së tyre.

Nëse do ta bëjnë këtë do t’u dhuroja përgëzimet e mia më të përzemërta!

Sinqerisht,
William E. Ryerson
Ish-Ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri” – përfundon letra.

Para 25 vjetësh, William Ryerson erdhi në Shqipëri si shef i zyrës së Shteteve të Bashkuara pas rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Uashingtonit dhe Tiranës, për një qëndrim prej 30 ose 60 ditësh.

Ai u bë Ambasadori i parë pas përmbysjes së komunizmit.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Argjend Lulja thotë:

    Ky miku amerikan agjeroi 30 dite dhe e celi duke dhjere .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...