Published On: 25 Gusht, 2016

Ambasadori i Japonisë në OKB: Majlinda Kelmendi na emocionoi edhe neve

Për suksesin e Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” ka folur edhe ambasadori i Japonisë në SHBA, gjatë fjalimit të tij në Keshillin e Sigurimit në OKB.

Ambasadori japonez ka thënë se Kelmendi e ka emocionuar edhe popullin e Japonisë, si dhe triumfi i saj ka dërguar  porosi e shpresë për Kosovën, shkruan Gazeta Express.

“Triumfi i Majlinda Kelmendit është një nga momentet me emocionuese në Japoni.

Ajo mposhti në gjysmëfinale garuesen tonë, por ne  jemi të impresionuar nga arritja e saj, duke ditur se në çfarë kushtesh ka stërvitur.

Fitorja e saj ka dërguar një porosi të shpresës për Kosovën”, ka thënë ambasadori.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...