Published On: 8 Janar, 2016

Ambasadori Delawie: Protestoni paqësisht

  •  Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka kërkuar nga opozita qw nesër tw protestojnë pa dhunw dhe tw respektojnë normat demokratike dhe paqësore. “E drejtat për protestë paqësore është themel i demokracisë, e dhuna nuk është”, ka shkruar Delawie në Twitter.

Prezenca ndërkombëtare në vend ka dënuar vazhdimisht atë që e ka quajtur “dhunë të papranueshme” të përdorur nga opozita në Kuvend për më shumë se 4 muaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...