Published On: 27 Shkurt, 2016

Ambasadori britanik për zgjedhjen e Thaçit: Ne do të punojmë me liderët që i zgjedh populli i Kosovës

  • Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell ka shkruar për zgjedhjen e Thaçit si President. Përmes një statusi në Facebook, ambasadori ka thënë se Britania e Madhe, si një mike e Kosovës do të vazhdojë të punojë me udhëheqësit e zgjedhur.

“Zgjedhja e kryetarit të Kosovës është një përgjegjësi solemne të Kuvendit të Kosovës , i cili përfaqëson dhe i përgjigjet Popullit të Kosovës . Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Hashim Thaçi si President . Si një mike e ngushtë dhe e vërtetë e Kosovës , Britania do të punojë me udhëheqësit e zgjedhur nga ju, të  cilët ndjekin interesin tonë të përbashkët , funksional dhe të sigurt në rrugën e Kosovës drejt BE’së.

Është e rëndësishme tani që të gjitha palët të punojnë për të adresuar sfidat e Kosovës Është e nevojshme që dhuna të ndalet dhe të ketë respekt midis kundërshtarëve politikë dhe një kthim në dialog”, ka shkruar Ruairi O’Connell, transmeton Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...