Published On: 25 Janar, 2016

Ambasadori britanik në Vetëvendosje

  • Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connel, ka zhvilluar një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri.

Lajmin për këtë zhvillim dhe pamje të këtij takimi janë bërë të ditura në faqen zyrtare të Vetëvendosjes në Facebook.

“Nga takimi i sotëm me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Ruairí O’Connel, me të cilin diskutuam rreth situatës politike në Kosovë”, thuhet në njoftimin e takimit.

O’Connel para pak ditësh në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës, pati deklaruar se ka kohë që nuk zhvillon takime me asnjë nga anëtarët e Vetëvendosjes.

“Unë nuk flas më me Vetëvendosjen tash për tash sepse nuk kemi për çfarë të flasim. Nuk është debat kur përdoret dhuna. Është vetëm mohim i debatit, i demokracisë”.

“Nëse qytetarët mendojnë që dikush ka gabuar, le të mos votojnë më për të. Le të zgjedhet dikush tjetër”.“Le të marrin qytetarët përgjegjësinë që të zgjedhin atë që është më i mirë, më i vlefshëm”, pati thënë O’Connel.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. jan thotë:

    Shume çudi ky ambasadori i paska ndry mendjen. Dhune ne qenka po beka VV ja e jo srbia mbi kosoven.Dhune qenka VVja e jo nenshkrimet e nji pisi ne dem te kosoves.Ambasador te thon,po ama per interesa te klanit sundues ne Kosove.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...