Published On: 17 Shkurt, 2016

Ambasadori britanik: Më vjen mirë për protestën sot, shpresoj që opozita e ka kuptuar dhunën

  • Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes një statusi në Facebook ka thënë se është shumë i kënaqur që protesta e organizuar nga opozita kaloi e qetë.

“Protesta është një e drejtë themelore demokratike dhe unë jam i lumtur që protesta e sotme kaloi në mënyrë paqësore. Shpresoj që kjo përfaqëson një vendim që opozita të heqë dorë nga dhuna. Shpresoj që Qeveria do t’u përgjigjet shqetësimeve të qytetarëve për korrupsionin dhe sundimin e ligjit. I bëj thirrje të dyja palëve për të përdorë dialogun që t’i zgjidhin dallimet politike. Çdo hap pozitiv që merrent nga politikanët e Kosovës mund të ndihmojë për të ndërtuar një kulturë të qëndrueshme demokratike në këtë vend të porsalindur”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...