Published On: 19 Shkurt, 2016

Ambasadori britanik: Dhuna dëmton Kosovën, tani është koha për dialog serioz politik

  • Ambasadori britanik në Kosovë Ruairí O’Connell thotë se dhuna po e dëmton Kosovën dhe se tani ka ardhur koha për dialog serioz politik.

‘Dhuna po dëmton Kosovën. Është koha që liderët e të gjitha palëve në Kosovë të tregojnë se mund të zgjedhin vetë problemet e Kosovës. Është koha për dialog serioz, si ai i ofruar nga Presidentja prej gjashtë muajsh. Tetë vjet pas Pavarësisë, është koha që Kosova të veprojë si vend demokratik europian. A nuk është kjo ajo që duan qytetarët e Kosovës”, shkruan ambasadori në llogarinë e tij në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...