Published On: 19 Shtator, 2016

Ambasadori austriak ngjit malet e Shqipërisë: “Këtu ka qenë edhe shoku Enver”, ish- deputeti revoltohet keq

Johan Sattler ambasadori austriak në Shqipëri shpërndau disa foto në rrjetet sociale duke u ngjitur diku në malet e Shqipërisë, por nuk dihet nëse ka ironizuar apo jo duke shkruar “edhe shoku Enver ishte këtu”, duke iu referuar ish- diktatorit famëkeq shqiptar.

Por duket se ky postim ka revoltuar edhe ish- deputetin socialist Andis Harasani i cili pyet ambasadorin sesi do të ndiheshe nëse një ambasador shqiptar në Vienë do të thoshte se ka qenë në shtëpinë e Hitlerit.

“Lexoj Twitterin e një ambasadori në Tiranë që mburret se ka hipur në një majë mali ku paska qenë dhe qoftëlargu që ambasadori e quan “shoku Enver”!!!!

Po mire o ambasador po nëse ambasadori Shqiptar në Vienë do thoshte që ka qenë në një vend ose në shtëpinë e Hitlerit si do ndiheshe ti? Ti rruash vendit vëlla!”, shkruan Harasani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...