Published On: 19 Shkurt, 2016

Ambasadori amerikan, neveritës liderët e VV, AAK-së e NISMË-s

 

Ambasadori amerikan Greg Dellawie është shprehur tejet i nervozuar me sjelljet e liderëve të opozitës në Kuvend, prej nga janë larguar me forcë, pasi më parë janë përjashtuar me një vendim të paqartë.

“Jam thellësisisht i dëshpëruar dhe i zhgënjyer me liderët e AAK-së, NISMA-s dhe Vetëvendosjes që pas një proteste paqësore që u zhvillua pak ditë më parë të ketë një situatë të tillë që dëmton një të ardhme që dëmton imazhin e Kosovës”.

Sipas Delawie, ata që po hedhin gazin lotsjellës po i’a mohojnë qytetarëve që të jetojnë në një vend të pavarur dhe të lirë.

“Më në fund mund të them se 17 vjet më parë, shumë qytetarë kanë luftuar dhe vdiqën për pavarësinë e vendit, kanë ëndërruar të jetojnë një shtet të pavarur dhe demokratik pa skena të tilla”.
“Jam këtu për të mbështetur institucionet e Kosovës. Vazhdimi i dhunës dëmton institucionet e Kosovës”, ka thënë ai.

 

LEXONI: 

Ambasadori Delawie godet edhe Thaçin edhe opozitën

 

 

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...