Published On: 18 Korrik, 2016

Ambasadorët refuzojne takimin me Bashen: Nuk ju permbajt propozimit tone

Ambasadorët Vlahutin dhe Lu informuan Kryetarin e Kuvendit z. Meta se pas deklaratës së z. Basha, ambasadorët nuk e kanë të mundur të marrin pjesë në negociatat e parashikuara për 18 korrik.

Z. Basha foli për një qeveri teknike dhe nuk e përmendi propozimin hibrid që ai diskutoi me Ambasadoren Nuland më 10 korrik. Nëse z. Basha e rideklaron angazhimin e tij të mëparshëm për të negociuar ekskluzivisht mbi bazën e propozimit hibrid, vetëm atëherë ambasadorët do t’u bashkohen këtyre diskutimeve.

/Gazeta Express/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Pa dyshim z. Rama se ju e keni per te miren e shqiptareve sikur qe edhe ambasadori i SHBA z. Lu dhe ambasadorja e BE znj. Vllahutin e kane per te miren e shqiptareve.Madje madje …ju z. Rama , nga dita qe erdhet ne krye te qeverise shqiptare , jo rrale here ndihmuat guximshem edhe ne , vellazrit e Kosoves dhe ne ju jemi shume shume mirenjohes per vizionin dhe guximin e treguar ne momente shume delikate dhe vendimtare.Ju z. Kr.minister jeni ne rruge te drejte dhe nese kjo reforme do te votohet me 21 korrik, nga kjo reforme do te perfitojme edhe ne ne Kosove dhe nga kjo reforme ne drejtesi , do te perfitojne gjithe shqiptaret kudo qe jane …mose tjeter , do te jete si model dhe moster edhe per reformen ne drejtesi , ne Kosove

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...