Published On: 26 Tetor, 2016
Bota |

Ambasada e Rusisë në Londër i përshkruan evropianët si derra homoseksualë (Foto)

Ambasada e Rusisë në Londër e ka postuar një karikaturë në rrjetet sociale, e cila duket se i përshkruan evropianët si derra homoseksualë.

Kjo karikaturë bizare shfaq një ari të madh dhe muskulor që ka veshur një maicë të bardhë ruse, i cili tregon fuqinë e tij para një grupi derrash të mbyllur në një kamp të përqendrimit, të stolisur me një flamur të komunitetit LGBTI, me një shenjë të Eurozonës dhe me yje, transmeton Express.

Karikatura është publikuar të shtunën në “Twitter”-in zyrtar të misionit diplomatik rus në Londër, me këtë mesazh: “Nëse Rusia ka marrë tatëpjetën, pse po brengoseni? Mbase, shqetësimi i vërtetë është tatëpjeta e Perëndimit dhe se ne i menaxhojmë gjërat më mirë?”/Express/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...