Published On: 30 Tetor, 2016

Ambasada e Kosovës në Romë vë në dispozicion numrat emergjent

Një tërmet i fuqishëm me intensitet 6.6 shkallë e ka goditur pjesën qendrore të Italisë, duke shkatërruar shumë ndërtesa por që për fat të mirë nuk është lajmëruar ende për ndonjë viktimë në njerëz.

Ndërsa pas tërmetit, në rast nevoje për t’i ardhur në ndihmë kosovarëve që jetojnë në Itali, Ambasada e Kosovës në Romë ka vënë në dispozicion të qytetarëve numrat e emergjencës: +39 349 2704249 dhe +39 333 3312363.

“Urojmë që pasojat të jenë sa më të vogla. Jemi pranë popullit dhe qeverisë italiane në këto momente të vështira”, thuhet nga Ambasada e Kosovës në Romë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...