Published On: 9 Janar, 2016

Ambasada amerikane thirrje shtetasve të saj në Prishtinë: Evitoni sheshet

Ambasada amerikane në Prishtinë po fton qytetarët e saj për kujdes të shtuar sot, për shkak të protestës së opozitës në Prishtinë.

Ky paralajmërim është bërë nëpërmjet një mesazhi, të cilin e ka siguruar lajmi.net.

“Ambasada amerikane në Prishtinë informon qytetarët amerikanë se protestat priten të marrin pjesë në qendër të Prishtinës më 9 janar, përgjatë sheshit Nëna Terezë dhe afër ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Numri i pjesëmarrësve nuk është i ditur. Personeli i Ambasadës është i ndaluar që të shkojë nga Sheshi Nëna Terezë, nga Biblioteka Kombëtare e Kosovës deri në Kuvendin e Kosovës, nga ora 1 pasdite deri në përfundimin e aktiviteteve në këtë zonë”, thuhet në njoftim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...