Published On: 23 Dhjetor, 2015

Ambasada amerikane paralajmëron shtetasit e saj: Kujdes kur shëtisni në mbrëmje

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, u ka dërguar një email shtetasve të saj, duke i kërkuar atyre të kenë kujdes kur ecin në rrugë, e sidomos gjatë mbrëmjes.

“Ambasada e ShBA’së në Kosovë, njofton qytetarët amerikan për raportimet për plaçkitjet e fundit në mëngjeset e hershme dhe në mëngjes. Gjatë sezonit të festave, qytetarët amerikan, duhet të jenë vigjilent kur ecin në rrugë.

Shmangni ecjet kur jeni vetëm, sidomos gjatë mbrëmjes. Nëse ju duhet të shëtitini, shmangni zonat e izoluar, tunelet”, thuhet në emailin e ambasadës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...