Published On: 18 Shkurt, 2016

Ambasada Amerikane me një apel për deputetët e Kosovës!

Përmes Televizionit Rrokum, Ambasada Amerikane u ka ba thirrje të gjitha palëve që në seancën e nesërme të Kuvendit me u përmbajtë nga përdorimi i dhunës.

Në nji përgjigje elektronike për Televizionin Rrokum, Ambasada Amerikane e ka çmue faktin që protesta asht mbajtë e qetë.

“Ambasada Amerikane e çmon faktin që protesta u mbajt e qetë dhe i fton palët me u përmbajtë nga dhuna gjatë seancës së parapame të Kuvendit në ditën e nesërme”.

Ndërsa e pyetun për gjuhën e kandidatit për President Hashim Thaçi ndaj protestuesve dje, Ambasada Amerikane deklaron se nuk ka qëndrim rreth asnji kandidati për President.

“Ambasada nuk ka qëndrim se kush duhet me u zgjedhë President. Ky asht vendim që duhen marrë përfaqësuesit e zgjedhun të popullit të Kosovës”, pëfundon përgjigjen Ambasada Amerikane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...