Published On: 16 Maj, 2016

Aman çka ishe Azem se lesh e keni bërë

 

Sefedin Krasniqi

 

Ibrahim Kelmendi, thotë, Azem Syla kurrë s’ka qenë komandant i UÇK-së, por i Çagllavicës. Xhavit Haliti e mbron Azemin dhe i ngre lapidar për së gjalli. Lesh e keni bërë tash. Të dytë, edhe Ibra edhe Xahaj kanë qenë në LPK, madje edhe në Kryesi bashkë me komandant Çagllavicen. Por, Ibra ka qenë në taborin e Rexhep Qosjes dhe Rexhep Mejdanit e Xhaja me komandantin e Çagllavices në taborin e Fatos Nanos e Fatos Klosit. Kështu, e ka kjo punë. Ibra ka pasur punë me “UÇK-në e vegjëlisë” e Xhaja me UÇK-në e komandant Çagllavicës, komandant i së cilës ka qenë komandant Çagllavica e shef shtabi e ka pasur Bislim Zyrapin!

Tash kush ishte Bislimi-trimi…

Shefi i shtabit të Xhajes, sipas Agim Mehmetit (ndjesë pastë!) ishte ky: “Më 7 shkurt 1989, në mëngjes, gjatë revistës ushtarake që u bëhej kadetëve, në pistën e kazermës, e vërejta ish kadetin tim, Bislim Zyrapin, i cili në cilësinë e dëshmitarit kishte dëshmuar rrejshëm për mua dhe… si “dhuratë” për atë dëshmi dhe bashkëpunim me organet e UDB-së dhe të sigurimit ushtarak (APJ), Bislimin dhe disa të tjerë, i kishin regjistruar në akademinë njëvjeçare”!

Këta e udhëhiqnin ushtrinë e LPK-së.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...