Published On: 26 Shtator, 2016

Alkooli fut në sherr inspektorin e AKI-së me Ambasadorin Lladrovci

Alkooli i kishte dhënë zemër inspektorit të Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës, Shkelzen Sopjanit një natë në lokalin Wiskey Bar në Tiranë për të sharë dhe kërcënuar ambasadorin e Kosovës në Tiranë, Ramiz Lladrovcin.

Persona që ishin prezent i kanë treguar Gazetës Fjala se ky i fundit e kishte ftuar Sopjanin bashkë me 16 veta të tjerë të përbërë nga zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe AKI-së, që po merrnin pjesë në grup punues për Ligjin për të Huajt nga data 15 deri me 19 prill të këtij viti.

“Inspektori i AKI-së Shkelzen Sopjani e ka sharë dhe e ka kërcënuar Lladrovcin se ka informacione për të dhe atë së bashku me të gjithë komandantët e luftës do t’i fus në burg”, ka thënë ky burim.

Gazeta Fjala mëson se për shkak të këtij konflikti Sopjani, i cili ka qenë nën ndikimin e alkoolit, ka filluar të qajë dhe të bërtas ndërsa Lladrovci ka qëndruar i qetë dhe ka treguar respekt.

Megjithatë situata e njëjtë kishte vazhduar edhe në hotelin ku ka qëndruar Sopjani.

Por, pavarësisht ngjarjes, e tërë kjo është heshtur dhe të dy janë pajtuar me njëri tjetrin.

Gazeta Fjala, ka provuar të kontaktojë me Ambasadorin Lladrovci për të marrë qëndrimin e tij për këtë çështje por në dy raste ai nuk ka kthyer përgjigje ndërsa në telefon ka qenë i pa qasshëm./Gazeta Fjala/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...