Published On: 18 Tetor, 2016

Aliu: Gruevski i kërkoi 63 deputet që t`i bëj zap ‘shiptarçinjat’

Analisti politik Qenan Aliu bën me dije se Nikolla Gruevski ka kërkuar 63 deputet që t`i bëj zap ‘shpirtarçinjat’.

“Nikolla Gruevski edhe kësaj radhe ka kërkuar që të merë 63 mandate si parti. E kuptoni, se demek kështu i bëj zap ,,shiptarçinjat,,e gjorë.

Mbase do të ishte brenda të lejueshmes, kuptohet për propagandë sikur të kërkonte të fitonte p.sh. 8o mandate dhe do të ishte synim i natyrshëm për një parti.

Mirëpo kur kërkon sa për nxitje 63 mandate nga numri i përgjithshëm 123, atëherë do të thotë se i kërkon ,,63 – KALEMAT ,, !

Por, sa kalema do të kërkojë ortaku i tyre Bdi, mbetet të shihet ?!”, shkroi Qenan Aliu në llogarinë e tij në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...