Published On: 28 Prill, 2016

Aliu “godet” : Turçelit e BDI-së mashtrojnë popullatën shqiptare

Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu ka adresuar kritika ndaj BDI-së të Ali Ahmetit e cila, siç akuzoi Aliu, tenton të mashtron popullatën shqiptare në Maqedoni për projektet e dështuara për shqiptarët shkruan LAJMPRESS. Ai këto komente I ka shkruar në rrjetin social Facebook. Po s’ju erdh mërzi ndiqni lajmet në alsat-m dhe shifni se si duket fytyra e mashtruesit në petkun e BDI-së: Ministri i Arsimit Pishtar…si mashtron se me vendim të Qeverisë do t’u mundësoka regjistrim të studentëve në 7 drejtimet e UT-së kurr dihet se kjo është e pamundur pasiqë këto drejtime u mbyllën me Ligji të propozuar nga parardhësi i tij Abdilaqimi dhe i miratuar me votat e BDI-së në Parlament para disa muajsh, ky turçeliu të cilit i është lënë në dorë kultura shqiptare, Bexhihudin Shehabi si mashtron për mos ndërtimin e Teatrit shqiptarë në Shkup, i cili duheshte të përfundojë para 3 viteve dhe tash as që ka mjete në buxhet, kurse nje i tretë i punësuar në Komunën e Çairit mashrton për mosndërtimin e tregut Bitpazar i premtuar në vitin 2008, 2009, 2011, 2013, 2014, dhe 2015 nga hajnat e Çairit. Krejt këto të paketuara në 3 minuta kohë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...